Ochranný pás / BELLY BAND VETOFLEX

Charakteristika

Materiálové složení: 75% Polyamid, 25% Elastan (LYCRA®)
Hmotnost: 590 g - 630 g
Barva: černá
Velikost: FULL, COB, PONY

Ochranný pás VETOFLEX BELLY BAND CLASSIC rozšiřuje svými vynikajícími vlastnostmi hranice ježdění. Pomáhá chránit boky a celý obvod břicha koně s citlivou kůží před podrážděním nebo odřeninami např. od šporen. Je lehce přizpůsobivý, anatomicky tvarovaný, nerušivý a maximálně šetrně přiléhá ke kůži. Vyniká pevností a neobsahuje pryž. Odpuzuje vlhkost a chlad z vnějšku a velké množství pórů ve výrobku umožňuje snadné odpařování potu a tím i větší pohodlí pro koně.

Doporučení

Ochranný pás VETOFLEX BELLY BAND CLASSIC je obzvlášť vhodný v období přelínávání koní.

Tabulka velikostí

Velikost Obvod hrudníku                                 Délka pásu
FULL 195 - 225 cm                                            205 cm
COB 175 - 200 cm                                             195 cm
PONY 165 - 185 cm                                          185 cm


Produkty ve variantě SILVER obsahují stříbro, které působí antimikrobiálně na širokou škálu bakterií (nap.: Escherichia coli, Chlamydia trachomatis, Providencia stuartii, Vibrio vulnificus, Pneumobacillus, Staphylococcus aureus, Candida albicans) a jiných patogenů. Dokáže také urychlit hojení drobných ran či oděrek a je vhodnou prevencí proti plísním, mykózám či ekzémům.

Námi používané stříbrné příze neobsahují žádné nanomateriály, jak jsou definovány v Evropském doporučení 2011/696 / EU a jsou považována za biologicky bezpečná.

Díky přítomnosti exkluzivního antimikrobiálního činidla (stříbra) ve formě tenkého vlákna či mikročástic, nedochází k migraci stříbra z tkaniny do kůže, a tím se brání navození (vzniku) možné alergie.

Stříbrné vlákno či mikročástice se z materiálu nikdy nevyperou a je tak zajištěna efektivní doživotní antibakteriální ochrana.

Ochranný pás BELLY BAND


Ochranný pás VETOFLEX BELLY BAND CLASSIC rozšiřuje svými vynikajícími vlastnostmi hranice ježdění

Způsob užití:

Ochranný pás VETOFLEX BELLY BAND CLASSIC je určen pro prevenci vzniku odřenin na citlivé kůži koně, zabraňuje vzniku povrchového podráždění kůže a napomáhá rychlejšímu hojení už vzniklých odřenin.

Díky páskům se suchými zipy jde pás velice snadno nasadit i sundat, proti nežádoucímu posunutí pod sedlem se pás bezpečně přichytí k sedlu jednoduchými úchyty.

Návod na použití:

 • Ochranný pás přehoďte přes hřbet koně jako první vrstvu při sedlání tak, aby upínací pásy směřovaly k hlavě koně a oba konce pásu volně visely koni pod břichem.
 • Přitáhněte spodní okraje pásu k sobě a zapněte suché zipy podle potřeby.
 • Boční upínací pásy provlékněte a zapněte k podbřišníku tak, aby pás končil cca 5 - 10 cm za Vaší botou - podle Vaší potřeby a délky šporen.
 • Nastavitelné řemínky zapněte do oček na poprsník v přední části sedla.
 • Ještě jednou zkontrolujte dotažení ochranného pásu.

Návod na ošetření

 • Výrobek lze prát v pračce na 30° C, nejlépe v mýdlovém roztoku, na šetrný prací program.
 • Během ždímání zvolte nižší otáčky na kratší dobu. Dlouhodobé vystavení vysokému odstřeďování může způsobit nevratné polámání vláken.
 • Neužívejte prostředků s bělícím účinkem a nedoporučujeme použití aviváže, která na vláknech utvoří film - bariéru mezi přímým stykem prádla a pokožkou.
 • Výrobek perte v zapnutém stavu, včetně zajištěných suchých zipů, předcházíte tak možnému poškození úpletu.
 • Nesušte na přímém slunci nebo nad přímým zdrojem tepla.
 • Výrobek je nutno chránit před organickými rozpouštědly, oleji, tuky a mastmi.
 • Výrobek nesmí přijít do styku s ostrými předměty.
 • BELLY BAND CLASSIC   

  CENA:      3750,- Kč s DPH

  BELLY BAND CLASSIC SILVER

  CENA:          4840,- s DPH